Portfolio

Přednášky, workshopy, školení

Mám zkušenosti s různými formáty. Od malých skupin, kde hledáme všichni společně ideální řešení až po přednášky ve velkých sálech. Zaujalo Vás některé z témat? Neváhejte mě kontaktovat!

Moje hlavní témata

Digitální pohoda

Věděli jste, že každé vyrušení, ať už se jedná o vibrující telefon, nový e-mail nebo notifikaci na Slacku nás stojí 20 minut produktivního času? A věděli jste, že neustálá vyrušení vedou ke ztrátě radosti ze života? Pokud teď přemýšlíte, jestli se vám vůbec někdy podaří mít více než 20 minut nerušené práce, nezoufejte, nejste sami. V mých přednáškách a workshopech můžete načerpat a rovnou vyzkoušet informace a postupy, které vyvinuli vědci i řadoví zaměstnanci proto, aby byli produktivnější, šťastnější a spokojenější.


Jak se bezpečně pohybovat na internetu?

Internet je plný příběhů lidí, kterým internetoví podvodníci vysáli účty do posledního haléře. Téměř na každém kroku se skloňují slova jako internetové dezinformace nebo hybridní válka. Ze všech stran se na nás valí informace. Ale jak se v nich vyznat, čemu a komu věřit? Jak se na internetu pohybovat bezpečně a neriskovat svoje peníze nebo data? Odkud čerpat informace? Internetový svět poskytuje nepřeberné množství zdrojů, ale je velmi nepřehledný. Pojďme se podívat na to, jak se v té záplavě různých informací vyznat. Jak se chovat, aby nám nehrozilo nebezpečí od internetových podvodníků, na jejichž sofistikované metody už naletělo mnoho lidí. Jak najít zdroje, kterým můžeme věřit, ať už se jedná o zprávy ze světa nebo třeba informace pro zdraví. Internetu se není třeba bát, stačí se držet jednoduchých pravidel, která vám představím.


Umělá inteligence

Za poslední rok udělala umělá inteligence neuvěřitelný skok kupředu. To, co se ještě v roce 2021 zdálo jako sci-fi je v roce 2023 již zastaralé. V současnosti umí umělá inteligence generovat obrázky ve vysoké kvalitě v libovolném výtvarném stylu nebo třeba ve fotorealistické kvalitě. Jiné umělé inteligence umí konverzovat na takové úrovni, že jsou téměř k nerozeznání od lidského pisatele. Díky domu za vás mohou odpovídat na e-maily, generovat texty nebo zpracovávat soubory dat a vy se tak můžete soustředit na to, co je pro vás opravdu důležité.